PIRMĀ DZIMŠANAS DIENA

PIRMĀ DZIMŠANAS DIENA

Taisni vai neticās (šo laikam saka visas mammas), bet ir pagājis gads kopš dēls ir ar mums šajā pasaulē. Mana mammīte vienmēr man rīkoja pašas labākās un grandiozākās dzimšanas dienas balles – vienu gadu pat Avārijas brigāde bija pie manis atbraukusi. Kā tur bija tas teiciens par skolotāju un skolēnu – viņa man ir parādījusi lielisku piemēru un es turpināšu. Nebija jautājumu vai svinēt Gustava dzimšanas dienu vai nē. Skaidrs, ka bērniņš neko neatcerēsies, bet kaut kur zemapziņā tas kādā kaktiņā paliks un galu galā pēc gadiem bildēs – viņš zinās, ka jopcik, bija balle.

Es iedvesmojos no vairākām mammām. Paķēru kādu ideju, pagriezu pa savam un tagad došu tālāk, jo labo nevajag un nedrīkst turēt tikai pie sevis, ar to ir jādalās.
Man ļoti patīk tematiskas ballītes, jo tad ir pie kā pieķerties un pieturēties gan stilistiskā, gan visādā citādā ziņā. Mums mīļi ir kļuvuši dinozauri, tādēļ tēma nekur tālu nebija jāmeklē.

24

I E L Ū G U M I

Svarīgākais būtu sastādīt ciemiņu sarakstu. Diemžēl mums abiem ar vīru ir ļoti kuplas ģimenes un visus vienā dienā saaicināt būtu gadsimta balle (nu, gandrīz kā mūsu kāzas), tādēļ svinējām tikai pats mūsu ģimenes pamats. Kad saproti apstākļus un iespējas, sarakstu (un vēlāk arī ielūgumus) dabūt gatavus vairs nav sarežģīti. Talkā ņēmu canva.com. Šeit var izdarīt brīnumu lietas, ne tikai ielūgumus uztapināt. Mūsējais izskatījās šādi:

Gustazauram 1(4) Gustazauram 1(5)(1) Gustazauram 1(3)(1)

K R Ā S A S

Ielūgumus gatavojot uzreiz izmantoju arī krāsas, kuras tiks izmantotas vēlāk visur citur – dekorācijās, galda klāšanā, apģērbā. Lai viss būtu vienots. Esmu milzu estēts – skaistummīlis, pedantisks saskaņotības un skaista haosa fans un man šis ir gana svarīgi. Mūsu krāsas bija pelēks, melns, zils, zaļš, ar pāris violetiem akcentiem.

16

Ē D I E N S

Es uzreiz zināju, ka negribēšu šmorēt un ņemties, jo gribu nesatraucoties svinēt dēla jubileju. Pazīstot sevi, ja sagrābju par daudz darāmā kļūstu neciešami nervoza.  Domāju par galdu tā un šitā, bet galu galā viss sagriezās tā, ka Gustava vecvecomis sacepa siltus pīrāgus un biezpiena maizes, bija dažādi dārzeņu un uzkodu plates un, lai arī par šo tāpat biju satraukusies, visi bija paēduši un priecīgi. Sākotnējās idejas man bija par pankūku vai tortillu ballīti, uz galda sakrāmējot dažādas sastāvdaļas ar ko tās pildīt. Vai pasūtīt visvisādas picas katra gaumei. Zinu, pavisam vienkārši, ātri un ne īpaši oriģināli, bet es tiešām ļoti negribēju sevi atrast stāvot pie plīts un dusmojoties uz vīru un pasauli, jo netieku ar visu galā. Biju nolēmusi tā vietā beidzot mierīgu sirdi un netrīcošām rokām malkot šampi, papļāpāt ar tuvajiem un nosvinēt.

17

K Ū K A

Mana mīļā, mīļā Ieva Kušnere cep grandiozas kūkas. Gan vienkāršas sendienu un tradicionālās, gan vegāniskās un raw. Mums bija burkānkūka ar aveņu un dzērveņu curd/macaroon’u pildījumu, lai skābais nedaudz atsvaidzinātu. Klāta ar sviesta krēmu un dekorēta ar krāsainiem bezē cepumiem, imitējot dinozaura radziņus. Super garda, super skaista. Visi elsa un pūta, cik laba!

20D E K O R Ā C I J A S

Tākā jau pirmsākumos biju nolēmusi hā-hā-slaistīties dēla dzimšanas dienā, nevis uztraukties par šo un to, tad zināju arī, ka trauku kalnus pēc balles negribu redzēt, tādēļ nosliecos par labu glītiem sudraba papīra traukiem, kurus kopā ar dekorācijām un baloniem iegādājos partyinbox.lv. Super liela izvēle, visu pasūtīju internetā, ļoti operatīvs serviss un kurjers labumu pienesa pie durvīm. Iesaku!

Savukārt putuplasta vieninieku noīrēju no svinibam.lv

21

P A Š I

Ja visur citur hā-hā-slaistījos, tad vienā aspektā biju briesmīgi čakla un jau esošos puišu kreklus ar filcu un karstās līmes palīdzību nedaudz uzlaboju. Sev ar tiem pašiem līdzekļiem uzmeistaroju galvas rotu. Pilntiesīga dīnō ģimene.

23

TITULBILDES(2)(1)

F O T O

Es ļoti, ļoti, ļoti gribēju, lai kāds mūsu ģimeni sabildē. Visus trīs kopā. Ikdienā tikai selfiji, kuros reti, kad esam visi, un gada laikā sagrabinājām divas bildes, kuras neesam uzņēmuši paši ar savām garajām rokām. Janeta Jumtiņa divu stundu laikā pirms ciemiņu ierašanās, klusumā un mierā, noķēra mūsu sajūtas sīkumos un vienam otrā.

15

I Z K L A I D E S

Visam ļāvu plūst savu gaitu, speciālas izklaides nepaspēju saplānot, lai arī pāris idejas bija. BET bērniem zināju, ka gribu noorganizēt bumbu baseinu (par kuru priecīgi bija ne tikai bērni). Man veiksmīgi sanāca apjautājot draugus un paziņas pa-draugam dabūt gan baseinu, gan bumbiņas, bet, ja man tas nebūtu izdevies, noteikti būtu īrējusi no bambinoatrakcijas.lv

22

I E D V E S M A S

Nr. 1 – pinterest.com Ieraksti atslēgas vārdus un atradīsi tik daudz, ka nezināsi no kura gala sākt.
Apkārt ir tik daudz super-mammu. Uzņēmīgas, radošas, pilnas iedvesmu un spara. Šeit dažas no kurām aizņēmos vairākas labas idejas:

http://blog.makonoga.lv/2017/02/little-party-animals/

http://www.mrspaularoze.com/otomaram-1/

Daudz laimes, dēls!

zanete7 thoughts on “PIRMĀ DZIMŠANAS DIENA”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *