SKRUBIS

SKRUBIS

Visi eko-šmeko saukļi un vārdi “veselīgs” un “dabīgs” šobrīd ir uz katra stūra un arī jau padeldēti, bet viens ir skaidrs – tautai vairs nevajag tikai vīnu un izpriecas, tauta grib domāt līdzi veselīgajam savā ikdienā. Vienmēr ir arī izņēmumi, bet šoreiz par to apņēmīgo un entuziastisko pilsoni, kurš ar šķēpu un vairogu dodas medīt labāku un VESELĪGĀKU dzīvi sev un savai ģimenei. Par ēst gatavošanu, lai arī to daru ik dienas, man mazāka saprašana. Līdz kvinojām, kukurūzas pankūkām, bezcukura, bezsāls, godžī ogām pārkaisītām maltītēm man vēl ir jaāug, bet arī to ir labi apzināties, ka ir, kur augt. Katram savs lauciņš. Ikdienas ķīmiju es cenšos pirkt letiņu Skaidru, Seal un Tri-bio produkciju, jo visi Tide, Vanish un Domestos uzdzen šermuļus jau pa gabalu, nemaz nelasot to garo sastāvu.

Šoreiz par kosmētiku un to, ka VISS ĢENIĀLAIS tiešām IR VIENKĀRŠS Kosmētika ir viens no maniem labākajiem draugiem. Nemaz neslēpšu mūsu ilgstošās attiecības, esmu ar tām lepna. Ja seko man INSTAGRAMā, tad gan jau garām skrienot, būsi ievērojis, ka es sev un saviem tuvākajiem kaut ko vāru un kuļu. Vēsture ir sena, bet vidusskolas beigās biju pilnīgi pārliecināta, ka dienās būšu kosmetoloģe, tikai vajag pamācīties medicīnu, lai tas tā – nopietnāk. Medicīna vai precīzāk – vecmātes profesija mani nopietni ievilka savos tīklos. Plāni mainījās, bet entuziasms uz skaistumkopšanu ir palicis. Tas ir tikai nedaudz transformējies. Pirtniecība un sertifikāts “Dabīgās kosmētikas gatavošanā” ir kosmetoloģijas pūles izlausties uz āru. Tā nu ar mīlu pret kosmētiku, es apguvu pāris lietas.  Un es gribēju ar tām padalīties! – Kā mājas apstākļos vari tikt pie labām zieķējamām un smērējamām lietām un apiet parabēnus, kaitīgās ķimikālijas un palutināt savu ādu. Turpmāk centīšos regulārāk piesēsties pie JASMĪNA aizkulisēm un atrast + pati izmēģināt labus saucamos DIY* šajā jomā. Mīli to, ko Tu dari un dari to, ko Tu mīli. Tā tur bija vai ne?

Šajā reizē apdziedāšu skrubjus, latviski sakot – berzīšus.

Gan ikdienā, gan pirtiņā šī ir lieta, ko sieviešiem tomēr patīk lietot. Šeit vienīgais, kas nepieciešams, lai pagatavotu vienkāršu skrubi, ir izdoma. Der absolūti viss no pārtikas, vienīgais par ko ir jāpadomā – lai neaizdambējās dušas kanalizācija. (Vai jau laicīgi iegādājies vantūzi, ja gribās visu no ledusskapja likt uz ādas. 🙂 )


S K R U B I S  V U L G A R I S –

Pavisam ātri un vienkārši:

  • Par skrubējamo bāzi izmanto – cukuru, sāli, sodu Visi trīs ir universāli, abrazīvi un jebkurā veikalā nopērkami, bet soda no šiem man ir vistuvākā, jo tā ir ļoti maiga un tik ļoti “nekož”, to var droši kombinēt gan ar sāli, gan cukuru, lai iegūtu lielāku “berzību”

  • Klāt lej bāzes eļļas – vīnogu kauliņu, mandeļu, kokosriekstu u.c. (par bāzes eļļām un to īpašībām lasi ŠEIT vai ŠEIT )

  • Un pievieno sev tīkamas ēteriskās eļļas (par ēteriskajām eļļām un to īpašībām lasi ŠEIT )**

Šis ir pats vienkāršākais variants (un tici, ne sliktāks par Stendera produkciju, kura man ir ļoti tuva). Tālāk skrubīša pamatu vari apdzejot pēc sirds patikas. Konsistenci katrs veido pēc savas gribas un patikšanas. Man patīk, ja skrubis ir slapju smilšu konsistencē. Tādas, kā pie pašas, pašas jūras, kurā drusku ilgāk paturot kājas, pirksti iegrimst. Vēlamajam efektam pievieno: medu, kafiju, piena pulverus, augu pulverus, mālus, sausos ziedus, granulas, garšvielas (kanēli, kurkumu, … ), u.c. Pievienojot tensīdus, jeb virsmaktīvās vielas eļļai, skrubis arī nedaudz putos un būs “mazgājošs”.

Man ļoti patīk skrubjiem klāt liet eļļu, jo tā jau skrubēšanas procesā mīkstinās ādu un nebūs pēc dušas jāsmērē ar krēmiem. “plika” soda vai sāls skrubjos tikai sausinās ādu.

Nelieli padomi –

  1. Ja liksi kāt sausos ziedus, atceries, ka dušas mitrumā un mērcot slapju roku skrubī, tur nonāks ūdens, kā rezultātā ziedi pēc laika sāks bojāties, tāpēc tos liec klāt tikai nelielām porcijām, ko plāno ātri izlietot.
  2. Pēc laika, ja skrubim būsi pievienojusi dāsnāk eļļu, tā noslāņosies pa virsu. Nav panikas. Paņem karotīti un apmaisi – skrubis kā jauns. 

 – K A F I J A S    S K R U B I S –

50g svaiga kafija 25g Epsom (vai kāda cita) sāls 1-2 ēdamkarotes vīnogu kauliņu (vai kāda cita) eļļa 1 ēdamkarote medus

Ar šo skrubi var panākt tādu pat efektu, kā kafiju iedzerot, tāpēc iesaku ar to sevi lutināt vai nu no rīta, vai, ja zini, ka vari atļauties neiet gulēt kādu brīdi.

– S K R U B I S   P I R T I Ņ A I –

Cik pirtnieku – tik skrubju. Ir, kas skrubjus taisa tikai no saberztiem augiem, bet ir, kas tikai no sāls. Katram savs. Man patīk variēt un izmantot gan sāli, gan sodu, jo abi pēc definīcijas ir lieliski attīrītāji un sodai vienai pašai ir maģiski garš saraksts ar visu labo, ko tā sniedz.

Mans pirts skrubis sastāv no:

  • Soda/sāls vai to kombinācija. Protams, var izmantot arī cukuru

  • Kāda no iepriekšminētajām bāzes eļļām

  • Kaltēti vai svaigi augi, atkarībā no sezonas. (Z. Kārkliņam ir brīnišķīgs augu īpašību kopsavilkums ŠEIT)

Pirtī ēteriskās eļļas var izmantot, bet neuzskatu to par vajadzīgu, ja mums apkārt ir tik pasakaini smaržojoša daba. Tur tomēr gribās kaut ko, kas smaržo pēc mājām, iztiekot bez importa eikalipta, mandarīna vai kā cita, bet, kā saka up to you***. Gaumes ir dažādas – vienam māte, otram meita, trešam… 🙂

 

Neliela atkāpe par sodu un tās lieliskajām īpašībām. Iemesls, kāpēc esmu to tik ļoti iemīļojusi.

Ar tās palīdzību var kopt sejas un ķermeņa ādu, stiprināt nagus, ārstēt panīkušus matus utt. Protams, vienlaicīgi jālikvidē acidoze un disbakterioze. Pietiek ēst cukuru (Laura Grēviņa runā par “labajiem" un “sliktajiem" cukuriem savā blogā)! Laiks sakopties!

Sodas pīlings attīra ādu, padarot to starojošu, bet ādas krāsu – vienmērīgu. Tas var kļūt par īstu atradumu, ja jums ir jūtīga āda un jūs nevarat izmantot veikalā iegādātos līdzekļus. Soda atbrīvo no pārragojušās ādas kārtas, atdodot tai jaunību un skaistumu, jo sodai piemīt mīkstinoša un pretiekaisuma iedarbība. ****

Pastāsti par saviem mīļākajiem skrubjiem un to gatavošanu komentāros!


* DIY – dari pats

** Es lielāko daļu izejvielu saviem skrubjiem un kosmētikai pērku BBFactory veikalā Lāčplēša ielā. Liela izvēle, fantastiskas un atsaucīgas pārdevējas.

*** Up to you – Atkarīgs no Tevis / Kā vēlies

**** Ilze Jansone “SODA slimības no acidozes un disbakteriozes un to likvidēšana"

zaneteLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *