DZEMDĪBU SOMA AR PIEREDZI

Esot dzemdību zālē un redzot koferus, ko sievietes ņem līdzi uz dzemdībām un pēcdzemdībām, ar viņu atļaujām un lūgumiem rokoties un meklējot nepieciešamo, galu galā vienu reizi pašai krāmējot dzemdību somu, es sapratu, kas man bija svarīgākais, ko ņemt līdzi, kas ir absolūti nepieciešams, kas palika neizmantots un, kā to visu organizēt, lai pašai, vecmātei vai vīram nav jāvandās un jāmeklē “baltais maisiņš mazajā kabatiņā blakus zilajai mapei”. Katrai, protams, somas kārtība un vajadzīgais ir individuāls, bet ir lietas bez kurām neiztikt un lietas, kuras visu būšanu dzemdību iestādē padarīs komfortablāku. Tad nu mana dzemdību soma ar pieredzi.

– K U R  L I K T –

Biju ievērojusi, ka sievietēm ar koferiem uz riteņiem iet daudz ātrāk un ērtāk, bet likās komiski, ka uz dzemdībām brauc ar koferi. Gribējās prasīt “Kur tad lidosi?”. Ar visu to es pati savu somu sakrāmēju koferī uz riteņiem, jo tapa skaidrs, ka tiešām lidosi – citā pasaulē un tieši iekšā jaunā pieredzē un dzīvē. Bet, ja nopietni, tad rokas bagāžas izmēra koferis ir tieši laikā, lai saliktu visu, kas nepieciešams + man vēl bija atsevišķa soma, ko uzkabināju uz kofera, lai viss ir kompaki, nevienam nav jāstaipa mani loriņi un katrā rokā jātur pa trīs maisiņiem. 

– K Ā P Ē C  D I V A S  S O M A S –

Koferī es liku visu, kas man būs vajadzīgs pēcdzemdībās trīs dienas pavadot dzemdību iestādē, bet mazajā somā, ko veiksmīgi piešņorēju pie kofera – visu, kas būs vajadzīgs dzemdību zālē, tādējādi ne man, ne vīram, ne vecmātei nav izmisīgi jāpārcilā visas mantas, lai atrastu nepieciešamo.

– S O M A S  S A T U R S –

  • Nepieciešamos dokumentus – Personu apliecinošu dokumentu, mātes pasi, visas USG atbilžu lapas, papildus dokumentus, kas saistīti ar grūtniecību (ja tādi ir), vīra vai atbalsta personas plaušu RTG atbildi.
  • Pārvelkamo apģērbu – Visērtāk būs ar kleitu, lai nav nekas jāsien, jāpogā un ir ērti UN skaisti (jo visticamāk šajā kleitā būs arī jādzemdē) + čības vai iešļūcenes. Skaisti, jo galu galā ir jūsu bērna dzimšanas diena! 🙂
  • Higiēnas lietas un palīglietas – Lielo dvieli (es visu laiku gribēju atrasties dušā, tāpēc vajadzēja, kur noslaucīties, bet, ja tādas iespējas nav vai negribās – dvielis tāpat reizēm lieti noder. Ja ir ūdens dzemdības – vairāk kā skaidrs, ka vajag), 2-3 pamperus sev, ko vilkt uzreiz pēc dzemdībām, jo ar paketēm būs par īsu, tamponiem ir kategorisks nē un piltuves arī šeit nestrādās. (šeit hā-hā, bet man ūdeņi nogāja pirms braukšanas un Dzemdību namu, tāpēc paspēju pamperu burvību izbaudīt jau laicīgi. Smejieties vai nē, bet tā bija reti ērta atgriešanās bērnībā pieredze)
  • Atsevišķā maisiņā bērna drēbīšu pirmais komplektiņš – Cepurīte, viens pampers, vilnas zeķes, bodijs + bikses vai rāpulītis un jaciņa (Es biju sagatavojusi divus – vienu nedaudz lielāku un otru mazāku, lai ir opcijas, skatoties pēc bērna izmēriem). Kāpēc es apzināti izlaidu cimdiņus? Mammas parasti man prasa vai nesaskrāpēsies, uz ko es vienmēr ar smaidu atbildu, ka, ja nu arī – tas ir štrunts. Kas tik dzīvē vien viņu vēl negaida. Te un tagad bērnam svarīgāk ir ar rociņām sataustīt mammu, viņas siltumu, miesu un justies drošībā, bet cimdiņi tausti viņam drusku nomāc. Šoreiz likšu klāt arī frotē dvielīti (rokas dvieļa izmērā) ar ko noslaucīt bērniņu uzreiz pēc piedzimšanas, lai var iztikt bez vienreiz lietojamā autiņa, kas mūžīgi daudz par ātru kļūst slapjš un auksts, bet dvielītis ir nedaudz raupjāks, kas papildus dos mikromasāžu viņu slaukot un vieglāk uzturēs bērniņu siltumā pirmās viņa dzīves minūtes.
  • Atsevišķā maisiņā drēbes sev, ko, ja nu sanāk noskaloties pēc dzemdībām vai esošā kleita ir traki sasmērēta – būtu tīrs, ko pārvilkt. Visticticamāk, ka tā būs otra kleita, lai nekas atkal nav jāstīvē un jāpogā, bet ir viegli un ērti.
  • Divas ūdens pudeles ar “snīpīti” (Es pirku lielās Lielbātas pudeles), jo ar korķiem dzemdējot ir čakars, bet sporta pudeļu uzgalis ir ļoti ērts. Divas pudeles, jo, ja esi mans tips, tad pēc katras kontrakcijas būsi izslāpusi kā kamielis pēc vairākām nedēļām tuksnesī, bet to vai Tev slāps, diemžēl uzzināsi tikai dzemdībās. Better be safe than sorry. Ja negribēsies tādos tilpumos dzert, tad ūdens noderēs pēdzemdībās, kur pēc definīcijas ir jālieto daudz šķidruma, lai ķermenim palīdzētu atgūties.
  • Uzkoda – šokolādes tāfelīte, batoniņš, rieksti, cepumi, ja esi ekstra čakla un ir sanācis laiks pirms braukšanas uz dzemdībām uzsmērēt sviestmaizi vai nopirkt jogurtu – super. Jebkas, kas garšo ir viegli pieejams un dod enerģiju. Pēc padarīta darbiņa man nāca vilka apetīte un es biju traki laimīga, ka somā biju ielikusi batoniņus un tākā es biju padomājusi arī par vīru, viņš bija ļoti pateicīgs par mazo uzkodu, jo tikai pēc dzemdībām saprata, ka arī ir izsalcis.

– K O F E R A  S A T U R S –

Bērnam:

  • Drēbju komplekti (trīs), kas ir līdzīgi tam, ko minēju mazās somas saturā, tikai sapratu, ka nav nepieciešamības pēc vairākām zeķēm un jakām, jo bērns tās vienkārši nesasmērē. Šmuces var sanākt ar bodijiem, tāpēc trīs ir obligāti, drošībai vari vēl pieķert klāt ceturto, ja nu.
  • Pamperi – man ar to matemātiku gāja grūti, bet liekās, ka rēķināju 5-6 pamerus dienai un paku ar mitrajām salvetēm, jo tā tiešām bija daudz ērtāk un vieglāk, nekā pirmajās dienās mazo staipīt uz izlietni (gan no pašas skatupunkta, kad pārvietošanās bija nedaudz nepatīkama, gan bērna).
  • Pāris auduma autiņi, kurus noklāt uz pārtināmās virsmas.

Man:

  • Drēbju komplekti (divi) – Legingi/legingu bikses, brīvs krekls, zeķes, apakšveļa, čībiņas. Ar diviem komplekiem pilnīgi pietiek. Pateikšu pavisam godīgi – esmu atskatījusies uz mammām pidžamās, kuras knapi nosedz dibenus un frotē halātos. Es zinu, ka ērti un kā mājās, bet, nu tomēr . . . Nē. Nav mans.
  • Naktskrekls, kurā ir ērti barot jaundzimušo.
  • Higiēnas lietas – Lielās paketes (tieši šai nepieciešamībai man ļoti patika Tena piedāvātās), krūštura ielikņi. Viss ķermeņa, sejas un mutes higiēnai.
  • Dvielis (Mums divatā ar vīru dzīvojot trīs dienas Dzemdību namā ar vienu dvieli bija stipri par īsu – šoreiz ņemšu divus).
  • Kārumi un ūdens – Šeit jāpiebilst P.S., ka šoreiz paņemšu līdzi mazā burciņā cukuru, jo katru rītu atnestajām brokastīm zīlējām, kam bērt klāt mazo paciņcukuru – tējai vai putrai. Mums bija jautri un to visu uztvērām ar humoru, bet šoreiz paķeršu līdzi, jo burciņa tāpat daudz vietas neaizņem.

Mums vēl līdzi bija dators mūzikai dzemdībās, bet tākā pēcdzemdībās dzīvojām tik mierīgi un netraucēti, tad atļāvāmies klusu uzlikt arī vēlāk savu iemiļoto mūziku.

Ja mans saraksts ir nē, nē vai gribās pārskatāmāku, tad Dzemdību nams ir sagatavojis ļoti kodolīgu sarakstiņu ar visu, kas noderēs.

Gribi, ko piemest klāt manam sarakstam, kas Tev noderēja dzemdībās? Droši raksti!

 

Comments

One response to “DZEMDĪBU SOMA AR PIEREDZI”

  1. Sigi Avatar
    Sigi

    Sirsnīgs paldies!

  2. Vita Avatar
    Vita

    Paldies, noderīgi! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *