MEKSIKA, MEKSIKA

MEKSIKA, MEKSIKA

Burvīga, silta, raiba un pretīmnākoša. Meksika iekaroja pavisam mīļu stūrīti mūsu sirdīs.

Ceļojumā, medusmēnesī, mēs pavisam divatā tā arī nebijām bijuši. Ar ģimenēm – jā. Ar Gustiņu arī esam ceļojuši, bet divatā uz tik ilgu laiku prom no visa – nē. Un šis sanāca uz pilnu klapi, goda vārds. Mēs bijām Meksikā, par kuru klīst šaušalīgas baumas un stāsti, cik tur ir nedroši, cik bailīgi, cik daudz slimību un posta. Apšaudes un slepkavības, mafija, Zikas vīruss un vēl un vēl . . . katrs taču kaut ko mazliet ir dzirdējis par šo tālo valsti. Jā, mēs vairāk atradāmies Meksikas tūristīgajā pusē, tāpēc varu ar roku uz sirds teikt, ka nevienu pašu brīdi nejutāmies apdraudēti, slimību apņemti vai kā lielie baltie cilvēki, kuri visiem ir absolūts brīnums (kā tas bija Indijā). Meksikāņi ir ļoti pretīmnākoši un silti ļaudis ar skaistu kultūru un senu vēsturi.

Es te varētu peldēt vēl un vēl, bet skaidrs, ka jābūt mazliet kodolīgākai un jāpastāsta kur mēs bijām un ko darījām + reāli linki, jo būsim atklāti, man vajadzēja drusku laiku, lai ieraktos tajā visā, bet kāda vajadzība vēlreiz atklāt riteni, ņemiet no manis . . .

– P L A Y A   D E L   C A R M E N –

Vienā no populārākajām tūristu pilsētām Meksikas austrumu daļā mēs pavadījām nedēļu, jo pētot karti un zinot mūsu vēlmes, tas bija labs viduspunkts no kura varētu vēl pabraukāt apkārt + civilizācija, kas bija svarīga, jo man 8. mēnesī pa džungļiem nav noskaņojuma (un vajadzības) līst.
Viss bija kā uz delnas – lielisks ēdiens, baltas smilšu pludmales, pārtikas veikali, bankomāti, policija uz katra lielā krustojuma (ja runājam par drošību) un Meksikas ritmi. No šīs pilsētas mēs pāris dienas izbraucām mazus līkumiņus īrētā mašīnā vai ar vietējo ADO busu, kurā katram ir rezervēta sēdvieta, kondicionieris un neviens nesēž Tev klēpī.

Dzīvojām ŠEIT
Autobuss un grafiki ŠEIT

– X C A R E T –

Jau otrajā dienā Meksikā mēs devāmies uz vietu, kas bija kā kulaks uz acs. Ak Tu tētīt, ja jūs zinātu, kas par vietu. Xcaret ir viens no vairākiem Meksikas ekoparkiem – milzīga teritorija, kurā bija iedomājamais un neiedomājamais. Vieta atrodas Karību jūras krastā un ietver dabu, ķirzakas, kas pastaigājas Tev blakus, milzonīgas taureņu un putnu “mājas", kas izpaužas kā dabā iekļauta teritorija ar ūdenskritumiem daudzos stāvos, koka tiltiem virvēs. Viss dzīvais ir Tev apkārt, nevis aiz stikla – taureņi laižas uz pleciem, putni lidinās apkārt, kājas slapjas no ūdens šaltīm. Tur ir pazemes un augiem apaugušas upes, kurās vari peldēt, zivju un bruņurupuču baseini, visur zīmes, kas pastāsta par konkrēto faunu un floru. Cenā iekļauta ēšana, kas tāpat norāva jumtu, jo ēd un dzer, cik gribi un zviedru galds nav letiņu variants, bet tāds, ka nezini uz kuru pusi acis likt, kuru no svaigajām augļu sulām ņemt un, cik lielu kaudzi ar tīģergarnelēm, lai liek, lai citi nepadomā, ka esi rīma. Vakarā 2h garš šovs par maiju un meksikāņu vēsturi. Šo pieredzi, nu nevaru, nevaru vārdos aprakstīt. Es raudāju no tā skaistuma . . . daudz. Un manam vīram bija acis uz kātiņiem (un tas vīriešu cilvēkiem parasti negadās bieži). Mēs tikai pūtām un stenējām no neticības, ka esam tur un to visu redzam. Absolūts must-see. Šeit arī Mārtiņš izteica pērli, kas pilnībā nosedza visu ceļojumu – “Ir visas valstis un ir Meksika". Tieši tik apburti mēs bijām.

Biļetes ar ēšanu ŠEIT

– T U L U M ,  C H I C H E N   I T Z A –

Šeit mēs īrējām mašīnu un divas dienas pabraukājāmies apkārt, lai redzētu maiju vēsturi un viņu atstātos nospiedumus. Skaisti, skaisti!

Pirmajā dienā braucām lejā gar krastu un stājāmies, kur likās, ka būs labi. Gājām, peldējām un vienkārši pētījām visu, kas apkārt. Mūsu galamērķis bija Tuluma – viena no beidzamajām maiju celtajām pilsētām, kura ir unikāla ar to, ka atrodas klintīs pašā jūras krastā.

Otrajā diena braucām uz Chichen Itzu (vienu no lielākajām maiju pilsētām, kurā tiek lēsts, ka bijusi arī lielākā viņu populācija), kas no Playa del Carmen ir ~180km. Mūsu lielākais pārsteigums bija maksas ceļš (turp un atpakaļ mums sanāca 35eur, kas ir daudz) BET – Meksikas ceļi, takas un ielas ir fantastiskā stāvoklī. Hāhā, Latvijas ceļi, zinu, bet tiešām Meksikas ceļi ir nesalīdzināmi labāki par Latvijas + visur ir lielas zīmes, kur kas atrodas un kā uz turieni nokļūt.
Dodoties staigāt pa šīm vietām un dabā vispār, silti iesaku paķert gana daudz ūdens līdzi, jo ir daudz, ko redzēt un ir karsti.

– C O Z U M E L –

Cozumel ir liela sala kura dzīvo uz tūrisma un atrodas apmēram 30-40min attālumā no Playa del Carmen.
Mārtiņam patika, man bija maza vilšanās.
Bet, kā mums skaisti noveicās – mēs trāpījām uz karnevālu/parādi, kas gan bija kā filmās. Pa galveno ielu brauca mašīnas, pilnas ar traki ģērbtiem cilvēkiem, katrai mašīnai milzonīgas tumbas, skan mūzika, visi dejo, apkārt mētā saldumus un krelles. Bija ļoti interesanti un kājas pašas sita līdzi ritmu pat mierīgajiem letiņiem.

Vienu dienu šajā salā noīrējām mašīnu un apbraucām apkārt Cozumel + bijām skaistā pludmalē ar beach club – Punta Sur, kur bonusā nāca skaista bāka, kurā var uzkāpt un redzēt apkārti, kā arī krokodilu “mītni", kuru iemītniekus gan diemžēl neredzējām. Ieejas maksa katram bija ~10eur.

Es gan laikam vēlreiz šajā salā neatgrieztos, jo ar kajām no centra aiziet līdz baltai smilšu pludmalei nav iespējams (ir pieejami maksas beach clubs, kuri atrodas uz “akmeņiem") un man bija drusku pa tūristīgu. Plus mums mazliet nepaveicās ar apartamentiem, kas šīs 3-4 dienas man nedaudz pabojāja. Nu, nebija līdz galam mana vieta, bet katram savs, katram savs . . . 

Prāmis ar kuru ceļojām uz salām atrodams ŠEIT

– I S L A   M U J E R E S –

Uzreiz pēc Xcaret šī bija skaistākā vieta un pieredze.
Pavisam neliela sala, kas, protams, protams, arī bija tūristu pārņemta, bet mierīgāka un TIK pasakaini skaista. Dzīvojām šeit atkal 3 dienas pašā centrā un skaistākais šajā salā – stāvi kurā ieliņas krustojumā gribi – uz visām pusēm redzi galā zilas debesis un jūru. Šeit ir pasakaini skaistā Playa norte, kas ir atzīta par vienu no skaistākajām pludmalēm pasaulē. Katru reizi ejot peldēt es nespēju beigt kulstīt dzidro ūdeni un Mārtiņam aizelsusies stāstīt, cik pasakaini skaista krāsa, cik dzidrs, cik silts ir ūdens. Pilnīgi neticamas krāsas un sajūta. Ja neskaita mājas un Latviju, es nebaidos teikt, ka šī ir mana mīļākā vieta pasaulē, kur es noteikti gribētu atgriezties. Pilnīga bezrūpība, atpūta, vakaros lieliski restorāni – skaista vieta, kur būt.

Dzīvojām ŠEIT

Ātrumā pārskrēju pāri mūsu divām nedēļām Meksikā, bet vēl noteikti būs atsevišķš stāsts par mūsu čp un ieteikumiem kā lai saglabā veselo saprātu un labāk sagatavojas ceļam uz Meksiku. Tips and tricks, tā teikt.

Kopumā Meksika ir vieta, ko mēs ar dedzīgām acīm ieteiktu visiem redzēt un pabaudīt. Tas ir tā vērts, goda vārds.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *