PIEREDZE UN PADOMI CEĻOJOT

PIEREDZE UN PADOMI CEĻOJOT

– Pirmais atgadījums – nokavējām lidmašīnu –

Biļetes ceļojumam pirku kiwi.com – kompānija, ko noteikti ieteiktu, jo pēc mūsu čp, kad nokavējām lidmašīnu no Miami uz Kankūnu, viņi ļoti ātri noreaģēja un bez papildus samaksas noorganizēja mums viesnīcu, airport shuttle un brokastis, kā arī mēs par brīvu tikām pie lidmašīnas biļetēm nākamajā rītā. Vienīgais nepatīkamais šajā starpgadījumā bija tas, ka viņi vispār savā mājaslapā kombinējot lidojumus piedāvāja starp reisiem tik mazu laiku (pusotru stundu). Tagad zinu, ka ja ne visām ASV lidostām, tad Fort Lauderdale pilnīgi noteikti vajag ierēķināt savas trīs stundas, jo pie amīšiem būs jāiziet vairākas pārbaudes, kuras pa lielam ir viens un tas pats, tikai rindas . . . tās rindas un cilvēku masas to visu ļoti paildzina. Lidosta liela, termināļi viens no otra tālu un nezinu vai mums tā “paveicās", bet lidojumiem starp Meksiku un ASV nebija iespējams online check-in, kas nozīmē, ka vēl ir vajadzīgs papildus laiks.

Papildus pirmās dienas pārsteigums bija, ka Norwegian airlines starpkontinentālajā lidojumā (10h30min atrodoties gaisā) nedod ne reizi ēst, ja nēesi pusdienas par 250NOK vai 25EUR pasūtījis iepriekš. Līdz pēdējam neticēju, ka tā var būt, bet – jā. Arī segas, spilvenus, austiņas un pat elementāri iedot padzerties viņi bez maksāšanas nepiedāvā. Pirkām lidmašīnā no viņu “veikala", bet tur bija pieejamas tikai trīs veidu sausas maizes, čipši, kolas un saldumu kastes. Riktīgs junk food un, protams, protams, par astronomiskām summām.

– Otrais atgadījums – mūs gandrīz neielaida Meksikā –

Meksikāņiem ar amerikāņiem ir īpašas attiecības un mūsu nokavētā reisa vietā iedoto reisu mēs gandrīz aizlaidām gar degunu, jo mūsu pasēs kāds nebija iespiedis īsto zīmogu, kurš nozīmē, ka mēs no Meksikas taisāmies arī atgriezties. Neviens tajā lidostā mūs par to nepabrīdināja, neviens neko neteica un nejautāja, bet pie pašas kāpšanas lidmašīnā mūs apstādināja un prasīja, kur ir pierādījums (e-ticket formātā), ka mēs atgriezīsimies. Mēs tā un šitā skaidrojāmies, interneta nebija, es netiku mūsu atpakaļceļa e-ticket klāt (pati gan vainīga, ka to neizprintēju, bet galīgi neaizdomājos, ka tas būs must-have) un beigās tākā es viņiem mutiski varēju pateikt precīzu lidojuma datumu un laiku, amīši mums noticēja un iespieda zīmogu, brīdinot, lai līdz Meksikai esam spējīgi uzrādīt confirmed e-ticket, citādi mūs var sūtīt ar nākamo reizu atpakaļ. Stresiņš bija pamatīgs, BET izkāpjot Meksikā, protams, ka neviens mums neko neprasīja, tikai novēlēja jauku atpūtu viņu valstī. Bet atkal – labāk ir nodrošināties līdz zobiem, lai stresi izpaliktu.

– Trešais atgadījums – Vīzas –

12h pirms ceļojuma paziņa man uzjautāja vai mums ir ESTA vīzas/atļaujas iebraukt ASV. Par šīm nebiju ne lasījusi, ne dzirdējusi pušplēstu vārdiņu un paldies Dievam, ka pēdējā brīdī šis jautājums tomēr uzpeldēja. 14 dolāri no cilvēka, pāris dumji jautājumi, piemēram, vai taisies nodarboties ar terorismu viņu valstī, kā arī tēva vārds un uzvārds un jūs esat good to go. Atkal jāpiebilst, ka šo dokumentu mums pajautāja tikai atpakaļceļā meksikānis pie check-in, jo viņš mums nedrīkstot dot boarding pass, ja viņam nav pierādījuma, ka mums ir ESTA un, ja viņš neredz mūsu lidojumu ārā no ASV (confirmed e-ticket formātā). Vinš bija vienīgais cilvēks, kurš par šo visu interesējās visa ceļojuma laikā. Kopā ar pašu meksikāni vēl cilvēcīgi par šo pasmējāmies.

Savukārt Meksikā vīzas nav nepieciešamas. Lidmašīnā stjuartes iedos papīra lapiņas, ko aizpildīt par to, ko ieved, cik daudz naudas līdzi un ar kādu mērķi lido. Pusi no lapiņas paņems lidostā pasu kontrole, otru pusi jāsaglabā līdz ceļojuma beigām.

– Lietas, kuras silti iesaku paņemt līdzi un, ko piefiksēt –

POWER BANK – tik garā lidojumā un ceļojumā vispār mums lieti noderēja šis aparāts, lai uzturētu pie dzīvības abus mūsu telefonus, jo nu jau visa dzīve ir telefonā – kontakti, izklaide, fotoaparāts, kam visam vajag ēst.

AUSU AIZBĀŽŅI – Man bija daudz vieglāk pagulēt ar šiem mazulīšiem, nedaudz izslēdzot briesmīgo lidmašīnas dūkoņu.

AUSTIŅAS – Mums bija vienas uz abiem, jo neaizdomājos, ka Norwegian airlines būs skopuļi, bet tās mums noderēja gan filmas skatoties, gan ceļojumā vispār.

ADAPTERIS – lieta, ko es pilnībā aizmirsu. Visur citur pasaulē mūsu štepseļi nedraudzējās ar viņu kontaktiem un aizbraucot tur sapratām, ka o-ou. Skrējām uz vietējo veikalu un meklējām, kā, lai sadraudzējamies. Tie bija pilnīgi lieki izdevumi, jo tagad mājās ir viens lieks krāms, bez kura mierīgi varējām iztikt, ja būtu paņēmuši jau esošo adapteri.

ĀRSTA ZĪME – Grūtniecei lidojot trešajā trimestrī līdzi vajag ārsta zīmi, ka viss ir čiki bumbās. Man pilnīgi neviens ar lielo vēderu nepaprasīja šo zīmi, bet better be safe than sorry un tomēr paņemt to līdzi.

VEĻAS ZIEPES – Man līdzi bija piecas kleitas, Mārtiņam pieci krekli. Uz divām nedēļām mums pilnīgi  pietika, bet to, ko vajadzēja izskalot un nedaudz kādu pleķi pamazgāt – izmantoju “Drogās" pirktās veļas ziepes par 70 centiem. Vienīgais, ka visās lidostās security check man lika atvērt somu, jo viņiem tās likās kā aizdomīgs priekšmets (ceļojām tikai ar rokas bagāžu), tāpēc atpakaļceļā jau uzreiz krāmēju arī savas maisiņā iepakotās ziepes un liku blakus rotaslietām, elektronikai un šķidrumu maisiņiem plastmasas kastē.

UZKODAS LIDMAŠĪNAI – Vienmēr taču ir labi, ka ir kaut kas, kur piesiet dūšu, ja nu pēkšņi uznāk bads. Plus, lieti noderēja tukšā stikla pudelīte, jo ASV lidostā ir brīvi pieejams dzeramais ūdens aiz security check, kur arī uzpildījāmies paši, lai lidmašīnā nebūtu jāpērk ūdens.

BANKAS KOMISIJA – Lai arī likās, ka gana daudz skaidras naudas izmainījām Latvijā, beigās tomēr bija par īsu un mums nācās izņemt naudu vietējās bankas bankomātā, kur komisija bija 5 eiro. Savukārt maksājot ar karti restorānos vai veikalos SEB banka par katru norēķinu pielika klāt vēl savu komisiju – 2% no pirkuma summas. Ar to ir jārēķinās un, ja gribās izvairīties no liekiem izdevumiem, jāmēģina laicīgi izrēķināt visus iespējamos izdevumus + klāt vēl piemest rezerves naudu, jo vienmēr var kaut kas atgadīties, kur būs nepieciešama papildus nauda.

Nu kaut kā tā . . . lai ērtāk un mierīgāk. Mēs no kļūdām noteikti mācīsimies, bet varbūt Tu bez tām vispār vari iztikt un svilpodams izbaudīt lielisko ceļojumu!

Ja ir vēl kāds jautājums – droši raksti!Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *