PUNCIS LIDMAŠĪNĀ UZ MEKSIKU

PUNCIS LIDMAŠĪNĀ UZ MEKSIKU

Kādu laiku sekoju līdzi travelfree.info mājaslapai un viņu iespējām par priecīgām cenām aizlidot uz siltajām zemēm, jo sirsniņā abi ar vīru esam dienvidnieki ar gliemežvāku bikini un lapu svārciņiem (vienreiz gadā gan mums vajag daudz sniega un pagalīti uz kuras šļūkt no kalna). Tur es netīši uzrāvos uz Kankūnu Meksikā un jumts aizbrauca kā gribās uz turieni. Eiropa visur vairāk vai mazāk ir līdzīga – skaista, bet pietiek. Mārtiņš ir bijis Austrālijā, abi kopā Indijā (par ko bija stāsts PUNCIS LIDMAŠĪNĀ UZ INDIJU), bet nekad abi neesam sēdušies lidmašīnā un devušies uz pretējo pusi. Meksika sēdēja manā galvā, bet travelfree.info dotie datumi man nederēja, jo dekrēta laiks un tās pāris nedēļas, ko es kā grūtniece ziloņa izmērā varētu ceļot – negāja kopā. Aizmirsu un likos mierā, bet kaut kā soli pa solītim viss tomēr izdevās un mēs ar vīru nu jau, nu jau tūlīt kāpjam lidmašīnās, lai divatā (plus meita puncī) būtu tur! Īsi un kodolīgi centīšos pastāstīt kā gatavojos, ko uzzināju, kas nepieciešams esot tādā agregātstāvoklī kādā esmu, lai droši un bez starpgadījumiem lidotu un uzlādētu baterijas pirms otrās lielās satikšanās ar mūsu skudrulēnu nr.2. Te arī jāpiemin Post Scriptum, ka nekas no šī visticamāk, ka nesanāktu, ja nebūtu super ģimene un ļoti drosmīgi vecvecāki, kuri gatavi pieskatīt mazdēlu-tornādo un mūsu spalvaino bērnu (suni) uz divām nedēļām. Lai arī kā cilvēki skaisti ceļo ar bērniem, mums vajag laiku divatā.

   

— K U R    M Ē S    D O D A M I E S ? — 

­Ielidosim Kankūnā (Cancun), bet mūsu galvenās atrašanās un atpūtas vietas būs tā saucamajā Riviera Maya.

  

— G A T A V O Š A N Ā S — 

Vislielākais čakars, protams, bija ar aviobiļetēm un vispār saprašanu kādi ir noteikumi, lai un vai es drīkstu ceļot savā 31./32. grūtniecības nedēļā. Long story short, noteikumi katrai kompānijai ir savi un tie visi ir jāpārbauda, bet lielajos grūtniecības laikos ir nepieciešama ģimenes ārsta/ginekologa/grūtniecības uzraugošā cilvēka zīme, ka esi vesela, pieskaitāma un netaisies dzemdēt, kas lielākajai daļai no ārstiem noteikti jau ir atstrādātas, bet dažām aviokompānijām pat ir savas sagataves, kuras aizpildīt un uzlikt ārsta štempeli. Es biju sarakstījusi telefonā visus jautājumus, kas mani uztrauca un tajos konsultējos gan ar savu ģimenes ārsti, gan ginekoloģi PIRMS nopirkām biļetes. Tik ļoti pārgalvīga es neesmu un man tomēr vajadzēja tādu kā drošības spilvenu.
Tākā Meksika ir gana populārs galamērķis [mūsu] pavasarī sava klimata un visa pārējā – neaprakstāmā dēļ, tad man bija svarīgi laicīgi nopirkt aviobiļetes UN norezervēt nakšņošanas ar Airbnb un Booking starpniecību. Mums kopā tādas būs četras un galvenais noteikums bija, lai ir pašiem sava vannasistaba un neliela virtuvīte, lai varam sevi pabarot, katru ēdienreizi neskrienot uz restorāniem un kafeijnīcām. Kamēr es pāris nedēļas domāju kas ir kas, daudzas no manām “like" vietām jau tika aizsistas ar visu to, ka gatavojos šim braucienam 3 mēnešus pirms tā.

+Laicīgi sarēķināju, cik daudz skaidras naudas mums vajadzēs (Mums nepieciešamā valūta būs Meksikas pesso) un izmainīju to TAVEX.

+Svarīgs faktors, kuru vajag papētīt ir APDROŠINĀŠANA (kas nu kuram ir prioritārs apdrošināšanā, ko atķeksēt un ko ne). Dodoties tik tālu, es teiktu, ka šis ir obligāti, jo ne viss ir no mums atkarīgs. Life is life na na na na na.

     

— L I D O J U M I —

Uz Meksiku lidojam caur Stoholmu/Barselonu un Miami un garākais lidojums ir 10h 25min, kas mani drusku darīja bažīgu spiedienu un ilgās sēdēšanas dēļ. Vienmēr bija licies, ka tūskas un kompresijas zeķes ir kaut kas ļoti tālā nākotnē, jo ar Gustavu esot stāvoklī un lidojot uz Indiju man problēmu nebija nekādu, bet šis lidojums būs garāks, tāpēc sapratu, ka jāmet pie malas aizspriedumi un jāpaskatās kāds ir piedāvājums šajā jomā.

Zeķes pirku Tonus elast veikalā.

    

— L A I   B Ū T U   Ē R T I   L I D O T — 

Kas vēl man noteikti ir svarīgi vienā virzienā gaisā pavadot 13/14h un lidostās vēl 4-12h ir:

  • Lai mugurā ir ērtas drēbes;

  • Apakšveļa NEDRĪKST spiest un grauzt, jo tas citādi būs vienkārši neizturami;

  • Līdzi noteikti jābūt mitrajām salvetēm, lai var atsvaidzināties, kad ir vajadzība;

  • Zobubirste un mitrinošs krēms ir essentials, kas nedrīkst koferī atrasties pārāk dziļi.

 

— K O F E R Ī   L I E K U — 

Kādreiz ar mammu un tagad abi ar vīru esam ceļojuši tikai ar rokas bagāžām. Nekad nav bijusi vajadzība pēc lielā kofera un arī šoreiz šis būs tas gadījums. Braucot uz Indiju lielāko daļu no drēbēm, ko paņēmu līdzi tā arī neuzvilku, jo klimats pats pieprasa tieši 2-3 kleitas, ko uzmest uz peldkostīma un mazo somiņu pāri plecam. Plānojam vienā koferī salikt pašu nepieciešamāko un otru atstāt tukšu, lai atpakaļceļā būtu kur vest poncho un tacos. Lielos vilcienos man līdzi būs tikai 4 kleitas, 3 kurpes, 2 peldkostīmi, apakšveļa. Siltākais – džinsas, džemperis un vienīgā ceļojuma cepure man būs mugurā uz turieni dodoties. Viss.

Runājot par somiņām, lai ir kur ielikt pašu, pašu galveno un maksimāli tuvu sev, lai vietējie meksikāņu “interesenti" nespēj izpētīt saturu…
Mana draudzene Anna ir atradusi skaistu un praktisku veidu kā to izdarīt. Duuze somiņa, kuru vari siet pēc savas patikas un izdomas. Noderēs ne tikai tālā un siltā ceļojumā, bet arī kā foršs akcents ikdienas apģērbam.

Tākā tā ir tāla zeme un asie meksikāņu ēdieni mūsu vēderiem var radīt nedaudz izbrīnu līdzi likšu BioGaia protectis tabletes, pāris paciņas ar oglīti un Rehydron’u, ja nu gadās kaut ko saķert un palaist no sevis par daudz ūdeni prom. Vēl pie pirmās palīdzības līdzi ir Paracetamols un Sudokrēms, kas ir lielisks palīgs pie mazām brūcēm, apdegumiem, knišļu kodumiem un citām ar ādu saistītām kaitēm.

No dokumentiem līdzi, protams, pases, mātes pase tiem, kas lasa mūsu valodā un varētu interesēties kas es par zvēru, biļetes, naktsmāju adreses, ar grūtniecību saistītie papīri un ārsta zīme (vairākās kopijās, ja nu kādam ienāk prātā, ka vajag paturēt lietiskajiem pierādījumiem), kas ļauj man spert savu kāju lidmašīnā.

 

— I Z K L A I D E S — 

Grafiks “ko mēs darīsim Meksikā" nav sastādīts pa stundām un pat ne pa dienām, bet lielos vilcienos ir skaidrs kur gribam nokļūt, ko redzēt un kā to izdarīt. Uz vietas domāsim kuru dienu ko darīsim, bet par to kā mums tas izdosies (+ vai izdosies) un kā mēs uzlādēsimies noteikti būs turpinājums…


 

N O D E R Ī G I  L I N K I

 

Lētās biļetes meklēju :

Dzīvošanu rezervēju visiem zināmajos:

Informāciju par izklaidēm,

visu, ko redzēt un

no kā uzmanīties atradu:

 

Ja ir kādi jautājumi – droši raksti te vai uzmeklē mani ATRODI MANI!

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *